İstanbul otelleri içerisinde İstanbul'da nerede kalınır önerilerimiz ile sizlerleyiz. Bu oteller ile siz de keyifli bir konaklama yaşayabilirsiniz. 

Şiirlere ilham veren güzelliğinin yanı sıra stratejik konumu yardımıyla yüzyıllardır oluşturduğu çekim alanını koruyabilen İstanbul; tarih, kültür, sanat, spor ve eğitim konularında da bir dünya devi, büyük bir marka aynı zamanda…

Bunun yanı sıra tarihi sarayları, dünyada eşi olmayan İstanbul Boğazı, mimarlık şaheseri camileri, şehrin iki doğrultusunda karşılıklı yer alan surları, hem Karadeniz hem de Marmara sahillerindeki sayfiye beldesi tadındaki eğlenceli ilçeleriyle bütün dünyadan yoğun ilgi görüyor.

Ülkemizdeki tüm turistler için ortak soruyu cevaplıyoruz; İstanbul’da nerede kalınır? sorusuna cevap bulmak amacıyla bu konuyla alakalı en ayrıntılı bulguyu sahibi olan konaklama rehberimizi okuyabilirsiniz. Yazımızın ilk alanında İstanbul’un konaklama maksatlı makul bölgelerini anlattıktan sonra ikinci alanında en iyi otel tavsiyelerimizi aktarıyoruz.

Konaklama imkanları tarafından gerektiğince varlıklı olan İstanbul’da sıkça otellerin fırsatları oluyor ve çok makul fiyatlara konaklama talihi elde edilebiliyor.

İstanbul Otel Fiyatları

Tüm sene hem yerli hem de yabancı milyonlarca turistin ziyaret ettiği İstanbul, değişik zevklere ve bütçelere hitap eden yüzlerce otele sahip bir şehir. Zevkinize göre tarihi bir bölgede, çağdaş bir mahallede ya da Boğaz kıyısında konaklamanız mümkün.

Her ne kadar dönemsel olarak değişiklik gösterse de, genel olarak İstanbul otel fiyatları gecelik olarak şu şekildedir:

Lüks oteller: 700 – 3.000 TL

Orta düzey oteller: 120 – 900 TL

Ucuz oteller: 60 – 150 TL

Yukarıda vermiş olduğumuz fiyatlar çift kişilik tek gecelik ortalama fiyatlardır. Sezona ya da otel konseptindeki farklılığa göre değişiklik gösterebilir.

İstanbul’da Nerede Kalınır?

Binlerce otel alternatifi tespit edilen İstanbul’da dilerseniz tarihle iç içe, dilerseniz sakin bir mahallede, dilerseniz Boğaz görünümü eşliğinde, dilerseniz de gece hayatının tam ortasında konaklamanız mümkün. Oldukça geniş bir alana sunulan şehrin her köşesi değişik tarzda ve bütçelerde otel imkanları sunuyor.

İstanbul otelleri içinde sizler için pek çok alternatif var. Konaklayacağınız oteli seçmeden önce hangi yerleşim bölgesinde konaklamak istediğinize karar vermeniz seçiminizi daha kolaylaştıracaktır.

  • Şehrin dinamikliğine, alış veriş noktalarına ve eğlence mekanlarına yakın olmak isteyenler Taksim ve Beşiktaş,
  • Tarihi hissetmek isteyenler SultanAhmet,
  • Eğlenceli ve hareketli, içinde tarihin de olacağı bir bölge isterseniz Galata ve Karaköy,
  • Hem sakin hem de dinamik bir yer arayanlar Kadıköy, 
  • Denizle iç içe olmak isteyenler Adalar

bölgelerini tercih edebilir. Tüm bu bölgelerdeki kalmak istediğiniz oteller için sitemzdeki İstanbul otelleri bölümünden dilediğiniz ilçeye göre araştırma yapabilir ve keyifli bir konaklamaya ulaşabilirsiniz. Keyifli bir tatil geçirmenizi diliyoruz.